szukaj start |  misja |  produkty |  pliki |  kontakt

Produkty Buehler Motor

Silniki DC
Silniki DC z przekładnią
Silniki BLDC
Pompy wody BLDC

Produkty Dunkermotoren

PROGRAM MAGAZYNOWY
Silniki DC (G/GR)
Silniki BLDC (BG)
Silniki liniowe ServoTube (DLS)
Silniki AC (KD/DR)
Silniki żaluzjowe (D)
Przekładnie planetarne (PLG)
Przekładnie ślimakowe (SG)
Elektronika sterująca (BGE)
Hamulce (E)
Tachogeneratory (TG)
Enkodery magnetyczne (ME)
Enkodery inkrementalne (RE)
Enkodery absolutne (AE)
Akcesoria

Produkty WObit

Sterowniki silników DC (SDC/SID)
Sterowniki silników BLDC

Produkty miControl

Sterowniki silników DC/BLDC

SILNIKI W PROMOCYJNYCH CENACH


Zasilacze


Produkty ElectroCraft

Serwowzmacniacze DC
Serwowzmacniacze BLDC
Akcesoria

Przekładnie planetarne Neugart




Artykuły

  - Dunkermotoren
  - Buehler Motor
  - ElectroCraft



Produkty Dunkermotoren

PROGRAM MAGAZYNOWY

Silniki DC (G/GR)

Silniki komutatorowe prądu stałego ze wzbudzeniem za pomocą magnesów trwałych odznaczają się wysokim współczynnikiem mocy w jednostce objętości.



Do dyspozycji są dwie różniące się konstrukcją rodziny silników: rodzina GR w zakresie napięć 6 do 60 V, prędkości obrotowej 1500 do 10000 obr./min i momentu znamionowego 0,47 do 70 Ncm oraz rodzina G przeważnie z łożyskowaniem ślizgowym w zakresie napięć pracy 4 do 40 V, prędkości obrotowych 1500 do 6000 obr./min z momentem 0,85 do 5,6 Ncm.



Silniki te mogą być wyposażane w przekładnie planetarne PLG lub ślimakowe SG, hamulec (tylko dla serii GR), enkoder, tachoprądnicę oraz elektronikę sterującą.


Silniki BLDC (BG)

Elektronicznie komutowane silniki z serii BG są silnikami z magnesami neodymowymi o mocy od 3 do 1100W. Łączą zalety silników DC i AC. Odznaczają się długą żywotnością, bezobsługową pracą i dużą dynamiką regulacji. Wykonywane są na napięcia pracy od 24 do 325V, prędkości obrotowe od 500 do 10000obr/min, osiągając moment znamionowy od 2 do 100Ncm. Możliwe są wykonania z przekładniami planetarnymi i ślimakowymi, a także z wmontowaną elektroniką. Najpopularniejsze są dwie wielkości silników BG44 i BG65. *) dostępny przy ilościach projektowych


Silniki liniowe ServoTube (DLS)

Nowe w ofercie WObit innowacyjne trójfazowe silniki liniowe ServoTube przeznaczone są do użytku jako siłowniki elektryczne. Charakteryzują się one wysokimi prędkościami i odpornością na zakłócenia a także dużą dokładnością i powtarzalnością pozycjonowania do 12 mikronów. Ekonomiczne i zaawansowane technologicznie silniki ServoTube znajdują różnorodne zastosowania m.in. w przemyśle spożywczym i opakowaniowym przy realizacji takich zadań jak układanie i przenoszenie elementów, napełnianie, w maszynach tnących czy prasach. Poniżej film obrazujący działanie silników DLS.




Silniki AC (KD/DR)

Silniki prądu przemiennego z serii KD i DR są przemysłowymi silnikami AC o mocach od 2 do 84W nadającymi się do wielu zastosowań w budowie maszyn. Silniki jednofazowe z kondensatorem to seria KD o napięciu zasilania 230VAC 50Hz, mocy 2 do 76W i osiąganych momentach 0,75 do 28Ncm. Silniki prądu przemiennego z serii DR zasilane napięciem 230V 50Hz lub 400V 60Hz maja moc 6 do 86W i osiągają moment od 4,1 do 32Ncm.

Silniki żaluzjowe (D)

Specjalnie do napędu markiz i żaluzji Dunkermotoren produkuje silniki AC o specjalnym kształcie z przekładnią, do bezpośredniego napędzania żaluzji po umieszczeniu silnika w listwie napędzającej, umożliwiając, w zależności od modelu, poruszanie żaluzji o powierzchni do 50 m2.



Napędy pozycjonujące z serii D stają się atrakcyjne dla aplikacji, w których krótkotrwale trzeba coś napędzić z momentem 3 do 20 Nm.



Napędy te oprócz jednofazowego silnika z kondensatorem zawierają zintegrowane czujniki krańcowe, przekładnię planetarną, hamulec elektrodynamiczny i kontrolę temperatury. 


Przekładnie planetarne (PLG)

Do komponowania napędów z silnikami DC i AC w systemie modularnym produkowane są przekładnie planetarne PLG i ślimakowe SG w kilku różnych rozmiarach i o wielu przełożeniach. Dzięki możliwości wykonywania silników DC z różnymi napięciami pracy możliwe jest dopasowanie kombinacji silnika z przekładnią do praktycznie dowolnej prędkości obrotowej. Przekładnie planetarne mają wyższą sprawność od pozostałych przekładni i dlatego są zalecane do stosowania z silnikami DC i BLDC.
*) dostępny przy ilościach projektowych

Przekładnie ślimakowe (SG)

WObit proponuje serię SG przekładni ślimakowych do kombinowania z silnikami DC i AC. Przekładnie ślimakowe dostępne są w różnych rozmiarach i przełożeniach, także w kombinacji z przekładnią planetarną. 



Budowa przekładni ślimakowej



Przekładnia ślimakowa to typ przekładni zębatej składającej się ze ślimaka (gwintowany wirnik śrubowy) zazębiającego się z ustawioną prostopadle wobec niego ślimacznicą (koło walcowe śrubowe o specjalnie ukształtowanym wieńcu). W pewnych warunkach jest to mechanizm samohamowny.



Właściwości i zastosowania przekładni ślimakowych



Przekładnie ślimakowe są stosowane do przenoszenia mocy, a także do celów podziałowych, sterowania itp., na ogół wszędzie tam, gdzie potrzebne jest duże przełożenie lub samohamowność.



Przekładnia ślimakowa jest korzystniejsza, gdy trzeba zmienić kierunek osi pod kątem 900. Kolejną kwestią jest różnica osiąganych parametrów. Wydajność waha się od 0.7 do 0.25, a przełożenia od 1:8 do 1:72. przy czym im wyższe przełożenie tym niższa wydajność.



Przekładnie planetarne i ślimakowe można stosować w kombinacji. Dzięki takiemu zestawieniu można osiągnąć przełożenie rzędu 1:30000.


Elektronika sterująca (BGE)

Rodzina BGE znajdująca się w ofercie Dunkermotoren GmbH to bardzo kompaktowe 4-kwadrantowe kontrolery przystosowane do sterowania silników bezszczotkowych (BLDC) i silników szczotkowych z magnesami trwałymi (DC). Są one wyposażone w interfej CANopen. Możliwe jest zamówienie z każdego typu sterownika z wbudo aną jednostką sterującą umożliwiającą samodzielną pracę w sieci bez urządzenia nadzorującego (Motion Process Unit). Regulatory posiadają możliwość kontroli prędkości obrotowej napędu za pomocą wejścia analogowego +/-10VDC. Dane elektryczne silnika, któr m mogą one sterować zawierają się w zakresie napięć znamionowych: 10...60VDC ciągłym poborze prądu z jednostki w zakresie 2...1 A. Sterowniki są przystosowane do pracy w trybach kontroli momentu (poprzez kontrolę prądu płynącego w uzwojeniach) oraz pozycj (poprzez możliwość odbierania i wykorzystywania sygnałów pochodzącyc z czujników Halla bądź przetwornika optoelektronicznego inkrementalnego). Regulatory serii BGE 3508C i BGE 6005C są wyposażone w trzy wejścia cyfrowe natomiast serii BGE 3515C i BGE 6010C w cztery wejścia cyfrowe.
*) dostępny przy ilościach projektowych

Hamulce (E)

Zarówno silniki z serii G/GR jak i BG mogą być zestawione z hamulcem rotora.



Standardowo dostępne są hamulce typu power-off, domyślnie zaciśnięte i zwalniane, gdy płynie prąd.



Hamulce typu power-on (działające w odwrotny sposób) dostępne są na zamówienie. *) dostępny przy ilościach projektowych.



Hamulce są dostępne tylko w wersji zamontowanej na odpowiednim napędzie Dunkermotoren (zamówione razem z tym napędem).


Tachogeneratory (TG)

Tachoprądnice prądu stałego TG 11 i TG 52 mogą być używane do odczytu aktualnej prędkości silników DC, a co za tym idzie jej kontroli – tworząc tacho – system możliwe jest sterowanie w dużych zakresach oraz przy bardzo małych prędkościach. Tachoprądnice dostarczane są po zmontowaniu z napędem. Nie są dostępne tachogeneratory bez napędu. Wszystkie urządzenia tego typu są dostępne z podwyższonym stopniem ochrony IP 54.



Tachoprądnice są dostępne tylko w wersji zamontowanej na odpowiednim napędzie Dunkermotoren (zamówione razem z tym napędem).



Tachoprądnice są wycofywane z oferty i istnieje możliwość ich zamówienia tylko do końca 2019 roku.


Enkodery magnetyczne (ME)

Enkodery magnetyczne znajdują swoje zastosowanie przy kontroli prędkości obrotowej, detekcji ruchu rotora czy też określaniu pozycji we współpracy z odpowiednią elektroniką sterującą.



Generatory magnetyczne są sprzężone mechanicznie z silnikiem i podają poprzez zewnętrzne przewody serie impulsów korespondujące z prędkością i kierunkiem wirowania silnika.



Enkodery są dostępne tylko w wersji zamontowanej na odpowiednim napędzie Dunkermotoren (zamówione razem z tym napędem).


Enkodery inkrementalne (RE)

Wszędzie gdzie ma miejsce i wymagana jest wysoka jakość regulacji prędkości lub pozycjonowania rotora w silniku prądu stałego wskazane jest użycie cyfrowego przetwornika optycznego.



Enkodery inkrementalne działają na zasadzie pomiaru optoelektronicznego. Dioda luminescencyjna emituje wiązkę światła, która pada na metalową tarczę. Światło przechodzi przez szczeliny wycięte w tarczy i dociera do fotodiody. Przy wykorzystaniu właściwości zjawiska fotoelektrycznego i poprzez wbudowany układ logiczny wytwarzane są dwa sygnały prostokątne przesunięte w fazie między sobą o 90 stopni, co pozwala na rozróżnianie kierunku obrotów.



Przy przesyle sygnałów na odległość większą niż 2,5m zalecane jest użycie enkodera RE30-3 TI. *) dostępny przy ilościach projektowych



Enkodery są dostępne tylko w wersji zamontowanej na odpowiednim napędzie Dunkermotoren (zamówione razem z tym napędem).


Enkodery absolutne (AE)

W specjalnych wersjach, z silnikami z serii BG65 i BG75 mogą być zintegrowane magnetyczne enkodery absolutne.



Enkodery są dostępne tylko w wersji zamontowanej na odpowiednim napędzie Dunkermotoren (zamówione razem z tym napędem).


Akcesoria

silniki serwo
start |  misja |  produkty |  pliki |  kontakt
© P.P.H. WObit E.K.J. Ober