szukaj start |  misja |  produkty |  pliki |  kontakt

Produkty Buehler Motor

Silniki DC
Silniki DC z przekładnią
Silniki BLDC
Pompy wody BLDC

Produkty Dunkermotoren

PROGRAM MAGAZYNOWY
Silniki DC (G/GR)
Silniki BLDC (BG)
Silniki liniowe ServoTube (DLS)
Silniki AC (KD/DR)
Silniki żaluzjowe (D)
Przekładnie planetarne (PLG)
Przekładnie ślimakowe (SG)
Elektronika sterująca (BGE)
Hamulce (E)
Tachogeneratory (TG)
Enkodery magnetyczne (ME)
Enkodery inkrementalne (RE)
Enkodery absolutne (AE)
Akcesoria

Produkty WObit

Sterowniki silników DC (SDC/SID)
Sterowniki silników BLDC

Produkty miControl

Sterowniki silników DC/BLDC

SILNIKI W PROMOCYJNYCH CENACH


Zasilacze


Produkty ElectroCraft

Serwowzmacniacze DC
Serwowzmacniacze BLDC
Akcesoria

Przekładnie planetarne Neugart
Artykuły

  - Dunkermotoren
  - Buehler Motor
  - ElectroCraftMisja i wizja


MISJA

Czujemy i poruszamy

Misją firmy WObit jest dostarczanie niezawodnych czujników i małych napędów wraz z inżynierską wiedzą szerokiemu gronu odbiorców: inżynierom, młodym firmom, doświadczonym producentom.

Małe napędy o mocy wyjściowej do 500W są ważną gałęzią oferty. Różnego typu silniki i sterowniki można spotkać w wielu dziedzinach życia człowieka. Otaczają nas urządzenia, w których zastosowanie znalazły tak zwane mikrosilniki. Do takich urządzeń można zaliczyć chociażby roboty kuchenne, lodówki, chłodziarki, urządzenia wentylacyjne i klimatyzacyjne. W nowoczesnym samochodzie, dla naszej wygody używa się szacunkowo około 200-300 mikrosilników. Służą one między innymi do elektrycznego sterowania lusterkami, zamkami, ustawieniem foteli, klimatyzacji, itp. Firma WObit posiada w swojej ofercie silniki prądu stałego dwóch niemieckich, renomowanych producentów. Są to firmy Buehler Motor i Dunkermotoren GmbH. Jesteśmy oficjalnym i jedynym przedstawicielem tych dwóch producentów w Polsce. Umożliwia to korzystanie nie tylko z własnych doświadczeń zdobytych przy okazji pracy przy projektach aplikacyjnych ale również z doświadczenia ludzi projektujących i pracujących w innych krajach. Są to przede wszystkim niemieccy inżynierowie. Niemniej jednak dzięki szeroko zakrojonej sieci reprezentantów Buehler Motor i Dunkermotoren GmbH możemy korzystać z wiedzy, którą posiadają ludzie z całego świata współpracujący z wymienionymi wyżej producentami.

Firma Dunkermotoren GmbH, znajdująca się w grupie Alcatel – Lucent jest innowacyjnym i zorientowanym na klienta dostawcą. Sukces tej firmy jest oparty w dużej mierze o zatrudnianych pracowników. Siła tego producenta polega na realizowaniu i dostarczaniu kompletnych rozwiązań napędowych. Bazując na wyrafinowanym systemie modularnym i szerokiej ofercie standardowych komponentów Dunkermotoren jest na pozycji dostawcy, który może skonfigurować i wyprodukować w krótkim czasie jednostkę napędową przygotowaną według specyfikacji danej aplikacji. Możliwość konfigurowania jednostki napędowej zamkniętej w jednej obudowie ze zintegrowanym sterownikiem, przekładnią planetarną i/lub ślimakową, enkoderem i hamulcem stwarza mnóstwo możliwości zastosowania i dostosowania się potrzeb aplikacji. Aby wprowadzić w życie politykę i filozofię firmy Dunkermotoren GmbH zostały wdrożone systemy zarządzania jakością spełniające wymagania DIN EN ISO 9001 i 14001. Efektywność systemu zarządzania regularnie ewaluuje i jest certyfikowana przez niezależne, zewnętrzne organizacje.

Misja firmy Buehler Motor nieco różni się od wyżej wspomnianego producenta. Modularność systemów i przygotowywanie specjalnych rozwiązań jest dobrym rozwiązaniem w przypadku realizacji średniej wielkości projektów. W Polsce klienci szukają również pojedynczych zamienników, które dostępne są w bardzo krótkim czasie. Niekoniecznie muszą one spełniać wszystkie wymagania aplikacji i być zaprojektowane dla takich potrzeb. Buehler Motor posiada standardową ofertę silników komutatorowych prądu stałego oraz motoreduktorów w oparciu o takie silniki. Są one produkowane na magazyn. WObit stara się mieć wszystkie egzemplarze standardowych produktów Buehler Motor na magazynie w Polsce co skraca czas ewentualnej dostawy do niezbędnego minimum. Jest to bardzo istotne w momentach nieoczekiwanych awarii na liniach produkcyjnych gdzie zachodzi konieczność szybkiej wymiany uszkodzonego asortymentu. Dla ilości projektowych jest dostępna niestandardowa gama jednostek napędowych, które mogą być przygotowane i zmodyfikowane wg życzenia klienta docelowego.

WObit w dziale małych napędów posiada również wysokiej klasy precyzyjne przekładnie planetarne firmy Neugart GmbH. Filozofia i polityka tego niemieckiego producenta opiera się na jak najszybszym dostarczaniu przekładni przystosowanych do współpracy z dowolnymi silnikami, które mieszczą się w zakresie działalności firmy. W ofercie tego producenta znajdują się ekonomiczne wersje przekładni planetarnych, kątowych i kołnierzowych (stoły obrotowe), których luzy zawierają się w zakresie poniżej kilkunastu minut kątowych. Dla bardziej wysublimowanych i wymagających większej dokładności aplikacji Neugart proponuje serie przekładni ultra – precyzyjnych, których luzy kątowe znajdują się na poziomie kilku minut kątowych. Wysoka sprawność przekładni i krótki czas realizacji zamówień dostosowanych do potrzeb klienta podnosi atrakcyjność oferowanych produktów.

Misją firmy WObit jest dostarczanie rozwiązań wraz z inżynierską wiedzą w oparciu o dostępne w ofercie i uzupełniające się wzajemnie produkty wysokiej jakości. Szeroka oferta uzupełniających się komponentów stwarza ogromne możliwości kombinowania różnych technologii pozwala w ten sposób na zaproponowanie rozwiązania w niemalże każdej sytuacji, gdzie wymagane jest zastosowanie mikrosilników. Serdecznie zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszego doświadczenia.

silniki serwo
start |  misja |  produkty |  pliki |  kontakt
© P.P.H. WObit E.K.J. Ober